Супер брз оптички интернет и дигитална телевизија во с.Козјак

Ги известуваме жителите на с.Козјак, кабелската телевизија „Канал 16“ - Ресен, започна со активности за вооведување на оптичка мрежа и во с.Козјак, супер брз кабелски интернет дистрибуиран преку оптичка технологија, со оптика до дома како и дигитална телевизија.

* Новата оптичка мрежа планирано е да се пушти пред Мај 2019.

 

Сите постоечките корисници и нови заинтересирани корисници, за приклучување на новата Оптичка Мрежа, е задолжително користење на (Интернет + Телевизија) Оптичките пакети: "Оптик 16", "Оптик 25", "Оптик 50", "Оптик 60", "Оптик 80" или "Оптик 150".

 

ДУО Пакети - Оптички Интернет и Телевизија

>>>  Понудите може да ги разгледате:ТУКА  <<<

 

За подетални информации, на нашиот контакт телефон:

    047/550-767

Или во Наплатниот Инфо Центар на "Канал 16" кој се наоѓа на: улица "Таше Милошевски" број 43 - Ресен.

КТВ Известување: „Hayat ТV“ и „Hayat HD”

Поради неоткупени филмски серијали за Македонскиот пазар во изминатиов период од 3 години. Во текот на 24 часа најмалку 6 часа Моравме да ги затемнуваме (исклучуваме) телевизиските програмите „Hayat ТV“ и „Hayat HD”, поради тие прекини од неколку часа во денот ги известивме телевизиите што поскоро да откупат права за Македонија како непречено да ги реемитуваме. А во меѓувреме ги исклучуваме ТВ каналите за да не би направиле прекршок пред нашите институции.

 

Ви Благодариме на разбирањето,

„Канал 16“ - Ресен

 

Канал 16: Новогодишна Интернет и КТВ Промоција

 Со почеток од 1.12.2018 се до 15.1.2019, за сите нови и постоечки корисници, направете приклучок на „ОПТИК 25“ или „ОПТИК 50“, и добите Гратис: -50% на првите 3 месеци од договорот.

 

ДУО Пакети - Оптички Интернет и Телевизија, може да ги разгледате:  >>> ТУКА <<< 

 

Канал 16: Новогодишна КТВ Промоција

По повод на новогодишните празници можете бесплатно во основен тв пакет, да гo гледате тв пакетот "Pink TV" и "FilmBox", од 15.12.2018 се до 15.1.2019.

"Канал 16" - Ресен, ви посакува Среќни Новогодишни празници! 

 

Нова Топ Понуда: Pink + FilmBox тв пакет

PINK + FilmBox ТВ Пакет е вклучен во понудата на договор од 2 години со "ОПТИК 50", "ОПТИК 60", "ОПТИК 80" и "ОПТИК 150". 

И со можност да се користи во било кој интернет пакет со месечна доплата од само 160 денари.

Нарачај веднаш!

За подетални информации, се што треба да направите е да се јавите на нашиот контакт телефон:

 • 047/550-767

Или да се пријавите лично во Наплатниот Инфо Центар на "Канал 16" кој се наоѓа на: улица "Таше Милошевски" број 43 - Ресен.

Нови тв канали „PINK” Пакет на „Канал 16“

На задоволство на нашите корисници започнуваме со реемитување на „PINK“ ТВ Пакетот кој е составен од 28 тв канали со различни жанрови.

Во моментов се работи на активација на тв каналите. Некои од нив веќе се активирани на Дигитална ТВ Фрекфенција: 698Mhz 6900 ksym 256 Qam, а останатите ќе бидат активирани најдоцна до 1.09.2018 од кога и официјално ќе започне промотивниот период. 

 

Нов македонски тв канал „1 TB“ на Канал 16

Канал 16 – Ресен, започнавме со реемитување на новиот македонски тв канал со информативно-забавна програма „1 TB“.

 

   Дигитална ТВ Фрекфенција: 666Mhz, 6900 ksym, 256 Qam.

Повеќе инфо за „1 TB“:   www.1tv.mk   

 

Известување КТВ

На задоволство на сите корисници на кабелската телевизија „Канал 16“ - Ресен, потпишавме нов 3 годишен договор за реемитување на Discovery, Animal Planet, Tlc, Eurosport, Eurosport 2, DTX, ID Xtra, TLC, Discovery Science. 

 

More Articles...

 1. Известување нова КТВ претплата од Август 2018
 2. Нов тв канал за храна „Food Network” започна со реемитување
 3. Нов музички тв канал „IDJTV“
 4. Нов спортски тв канал „Fight Channel“
 5. Нов детски тв канал „Pikaboo“ со македонска синхронизација
 6. Наскоро нови ТВ канали „Food Network“ и „Va Voom“
 7. “SportKlub 1“ во висока резулуција HD
 8. Сител 3 остана без дозвола за емитување
 9. “Ultra” и “Mini Ultra” престанаа да се реемитуваат
 10. Докажано најдобра понуда "Оптик 50" од Канал 16
 11. Гледајте "FilmBox" ТВ Пакет промотивно до 10.1.2018
 12. Ресен ќе биде прва општина во Македонија комплетно покриена со Оптика до дома
 13. Наскоро нови ТВ канали на кабелската телевизија „Канал 16“
 14. Новогодишна Промоција Оптик 50 -50%
 15. Нови пакети "ОПТИК 25" и "ОПТИК 50" од 1.9.2017
 16. Прилепската телевизија „КАНАЛ ВИЗИЈА“ ќе се емитува само на локално ниво
 17. С.Крани и с.Арвати со оптика до дома (Телевизија, Интернет, Фиксна Телефонија)
 18. „FOX MOVIES” на Канал 16
 19. Повторно започнавме со реемитување на тв каналот "RTS"
 20. Пуштени се нови ТВ канали во Дигиталната Телевизија
 21. „FINE LIVING“ на Канал 16